Kamerové systémy


Našim zákazníkům na Českolipsku pomáháme s návrhem, realizací a správou kamerových systémů v oblastech bydlení, služeb i průmyslu.

Může se jednat o čtyři kamery střežící bezpečnost bytu nebo skladu, 16 kamer v prodejně potravin ale také o 64 kamer dohlížejících na proces výroby v areálu průmyslového podniku.

Jednotlivé kamery nebo kamerové systémy mohou pracovat autonomně (záznam na SD kartu v případě jednotlivé kamery, záznam na lokální centrální stanici (DVR, NVR) případně mohou pracovat v kombinaci s naším systémem domácí a průmyslové automatizace.

Dodáváme mnoho typů kamer

  • drátové / bezdrátové,
  • analogové / digitální (IP)
  • s rozlišením 1.3 / 2 / 3 / 4 / 6 a více Mpix
  • s IR přísvitem (noční vidění)
  • otočné / naklápěcí / zoomovatelné kamery

Výsledný videosignál z kamery je buď bezdrátově, nebo drátově přenášen do záznamového zařízení, kde je spolehlivě uložen na dva, čtyři, osm nebo i šestnáct harddisků. Pro aplikace citlivé na přerušení může být celé záznamové zároveň zálohováno druhým.

Aktuální i zaznamenaný obraz může zákazník podle své volby zobrazit buď jen lokálně (monitor u záznamového zařízení, bez napojení na internet), nebo vzdáleně přes zabezpečenou síť nebo libovolně ze světa přes internet prostřednictvím svého mobilního telefonu nebo tabletu.

Kolik stojí instalace kamerového systému do bytu, domu, kanceláře?

Na cenu celého systému má vliv počet a typ použitých kamer, dostupnost a délka kabelových tras, volba použitého záznamového zařízení a jeho zálohování, požadavky na vzdálený dohled / přístup k záznamu a podobně.

Ceny samotných kamer, které se v nejběžnějších instalacích objevují, se pohybují od dvou do dvaceti tisíc korun, záznamová zařízení podle počtu kamer, počtu harddisků atp. stojí obvykle od dvou a půl do deseti tisíc korun. Záznamové zařízení je třeba doplnit odpovídajícím pevným diskem (nebo více disky), podle kapacity disku v cenách od patnácti set (1 TB, WD Purple) do osmi tisíc korun (8 TB WD Purple). Kamery je třeba doplnit systémem přepěťových ochran (při použití venkovních kamer), držáky pro montáž na strop/stěnu a dalším spotřebním materiálem.

Rádi si s Vámi nezávazně sedneme a projdeme vhodnost jednotlivých řešení a připravíme kalkulaci na míru.

Orientačně je možné počítat s následujícími cenovými hladinami:

  • 20-25.000 Kč za systém čtyř FullHD IP kamer se záznamovým zařízením, odpovídajícím pevným diskem, spotřebním materiálem, montáží a seznámením s obsluhou,
  • 40-60.000 Kč za systém osmi FullHD IP kamer se záznamovým zařízením, odpovídající kapacitou pevných disků, spotřebním materiálem, montáží a seznámením s obsluhou,
  • 80-120.000 Kč za systém šestnácti FullHD IP kamer se záznamovým zařízením, odpovídající kapacitou pevných disků, spotřebním materiálem, montáží a seznámení s obsluhou.
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo